Kolejne spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki zaplanowane jest na 9 kwietnia na godz. 16:30 w ROK. Spotkamy się z Krystyną Janosz, autorką książki pt. „Z jedwabnego pod błękitne niebo Kazachstanu”, opisującej losy jej rodziny.

Zapraszamy na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą, autorem m.in. znakomitych "Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku" oraz "Odrzania. Podróż po ziemiach odzyskanych."

Twórczość Tadeusza Konwickiego będzie tematem kolejnego spotkania w Dyskusyjnym Klubie Książki w Zatorze.

Na zaproszenie Biblioteki i ROK-u przedszkolaki z gminy Zator spotkały się dziś (24 listopada) w Sali Koncertowej Regionalnego Ośrodka Kultury z Kubusiem Puchatkiem. Tak w tym roku obchodziliśmy urodziny tej sympatycznej postaci.

W najbliższą sobotę czytamy "Nad Niemnem"! Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego czytania dzieła Elizy Orzeszkowej. Wystarczy przyjść do Biblioteki w Zatorze miedzy 10:00 a 12:00.

Uwaga! Nowe godziny pracy filii Biblioteki w Podolszu i Rudzach!

W wakacje (i nie tylko) zapraszamy do naszej Czytelni! To prawdziwy chillroom. Są czarne płyty, książki, gry planszowe, internet....

Takie wizyty cieszą nas najbardziej! W środowe przedpołudnie (18 października) grupa Biedronek z Samorządowego Przedszkola "Złota Rybka" rozmawiały z nami o emocjach. Przewodnikiem po emocjach była oczywiście książka.

Zapraszamy do wspólnej, wakacyjnej zabawy! Jeśli jesteś uczniem starszych klas szkoły podstawowej, ale młodszych klas, ale odkryłeś w sobie detektywistyczną żyłkę, przyjdź do Biblioteki w Zatorze, rozwiąż zagadkę, znajdź zaginioną księgę i wydostań się z escaperoomu!

Emocje były tematem zajęć bibliotecznych dla najmłodszych. O emocjach, o sposobach radzenia sobie z nimi w Laskowej opowiadała Angelika Maj.